Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ122V
ERJ-8GEYJ122V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ122V
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ122V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ122V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ122V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ122V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ122V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ122V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ122V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ122V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ122V
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
SENSOR PRES 14.5PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf