Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ135V
ERJ-8GEYJ135V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ135V
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ135V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ135V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ135V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ135V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ135V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ135V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ135V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ135V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ135V
IC REG LDO 3.3V TO252 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:2 75MHZ 8LLP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM T/H datasheet.pdf
XJL-SHROUD R/A BANANA PLUG 48" datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 100' datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf