Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ200V
ERJ-8GEYJ200V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ200V
Brief Description
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ200V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ200V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ200V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ200V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ200V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ200V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ200V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ200V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ200V
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
TRANSFRM AUDIO 300 TO 30/120 IMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.8V SC-82AB datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) Panel Mount, Bulkhead; Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
OSC XO 70.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf