Abracon Corporation ASEMB-33.330MHZ-LR-T
ASEMB-33.330MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-33.330MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 33.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-33.330MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMB-33.330MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMB-33.330MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-33.330MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-33.330MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-33.330MHZ-LR-T
Related LinksASEMB-33.3, ASEMB-33.330MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-33.330MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMB-33.330MHZ-LR-T
CONN SOCKET IDC 20POS W/STR TIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.2A 271.7 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.8 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.88UH N87 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR FORCE SENS RES 0-2.2LBS datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf