Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ300V
ERJ-8GEYJ300V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ300V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ300V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ300V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ300V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ300V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ300V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ300V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ300V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ300V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ300V
FIXED IND 22UH 519MA 589 MOHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 150MA 2.5 OHM datasheet.pdf