Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ470U
ERJ-A1AJ470U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ470U
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ470U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ470U
QUANTITY
ERJ-A1AJ470U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ470U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ470U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ470U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ470U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ470U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ470U
FERRULE DUALWIRE GRY 12AWG 100PC datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 0.08A MINI-3P datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 3DFN datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 1A SMT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
G3 DEVICENET OPTION CARD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 3000' datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf