Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ392V
ERJ-B2AJ392V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ392V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ392V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ392V
QUANTITY
ERJ-B2AJ392V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ392V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ392V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)