Panasonic Electronic Components ERJ-P08J111V
ERJ-P08J111V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P08J111V
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 2/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-P08J111V.pdf
Availability of ERJ-P08J111V
QUANTITY
ERJ-P08J111V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P08J111V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P08J111V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.667W, 2/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P08J111V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P08J111V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P08J111V Details Description
Related parts for ERJ-P08J111V
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 5 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMB datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf