Panasonic Electronic Components ERJ-P14J133U
ERJ-P14J133U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J133U
Brief Description
RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J133U.pdf
Availability of ERJ-P14J133U
QUANTITY
ERJ-P14J133U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J133U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J133U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J133U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J133U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J133U Details Description
Related parts for ERJ-P14J133U
RES 91 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT T/H&REF CMOS 20-DIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG04G/AF04/AFG04G datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 11.4A 5.4 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PMR5/PMR7 SUPPORT CLIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 140MA 1.5 OHM datasheet.pdf