Susumu RG1005P-80R6-W-T1
RG1005P-80R6-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-80R6-W-T1
Brief Description
RES SMD 80.6OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-80R6-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-80R6-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-80R6-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-80R6-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-80R6-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-80R6-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-80R6-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-80R6-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-80R6-W-T1
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP KEYSWITCH SQUARE BLACK datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK HARDWARE RIGHT DOOR HINGE datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 520MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf