Panasonic Electronic Components ERJ-P14J330U
ERJ-P14J330U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J330U
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J330U.pdf
Availability of ERJ-P14J330U
QUANTITY
ERJ-P14J330U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J330U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J330U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J330U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J330U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J330U Details Description
Related parts for ERJ-P14J330U
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC TRANSMITTER QUAD 48TQFN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR MONO AB 16USMD datasheet.pdf
IC SWITCH SMART LOWSIDE TO263-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 320MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf