Panasonic Electronic Components ERJ-P14J3R9U
ERJ-P14J3R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J3R9U
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J3R9U.pdf
Availability of ERJ-P14J3R9U
QUANTITY
ERJ-P14J3R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J3R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J3R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J3R9U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J3R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J3R9U Details Description
Related parts for ERJ-P14J3R9U
IC REG LDO 2.7A 1.2V TO-263 datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 48TSOP datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf