Panasonic Electronic Components ERJ-P14J912U
ERJ-P14J912U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J912U
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J912U.pdf
Availability of ERJ-P14J912U
QUANTITY
ERJ-P14J912U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J912U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J912U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J912U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J912U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J912U Details Description
Related parts for ERJ-P14J912U
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT GRN 0.56" CA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 6SIP datasheet.pdf