Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1870V
ERJ-P6WF1870V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1870V
Brief Description
RES SMD 187 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1870V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1870V
QUANTITY
ERJ-P6WF1870V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1870V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1870V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1870V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1870V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1870V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1870V
IC GATE NOR 2CH 2-INP SOT-23-8 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE BATT 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 500A 170VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf