Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF4993V
ERJ-P6WF4993V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF4993V
Brief Description
RES SMD 499K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF4993V.pdf
Availability of ERJ-P6WF4993V
QUANTITY
ERJ-P6WF4993V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF4993V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF4993V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF4993V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF4993V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF4993V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF4993V
THERMISTOR NTC 50K OHM 1% RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLOCK BUFF 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SW PIN PLUNGER SPST NC 16A 250V datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 500CPR 6MM datasheet.pdf
RES 500 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf