Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ114V
ERJ-P6WJ114V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ114V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ114V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ114V
QUANTITY
ERJ-P6WJ114V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ114V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ114V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ114V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ114V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ114V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ114V
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SOIC datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 16CHAN 5V 64LFCSP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.26A 130 MOHM datasheet.pdf
CONN MMCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 130MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC3305 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P TH RECP AN WC datasheet.pdf
3,3UF 16V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf