Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ471V
ERJ-P6WJ471V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ471V
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ471V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ471V
QUANTITY
ERJ-P6WJ471V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ471V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ471V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ471V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ471V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ471V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ471V
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MKC50K datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.03A TO-92S datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL RND 4PIN R/A PC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf