Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3242V
ERJ-PA3D3242V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3242V
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3242V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3242V
QUANTITY
ERJ-PA3D3242V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3242V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3242V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3242V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3242V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3242V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3242V
TERM BLOCK HDR 40POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TRANSCEIVER RS-485/422 5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC MUX 2:1 DUAL DIFF ECL 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ADAPTER MODULE W/O DSUB MALE datasheet.pdf
CABLE SGL END STR 4POS MALE 6M datasheet.pdf