Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4422V
ERJ-PA3D4422V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4422V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4422V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4422V
QUANTITY
ERJ-PA3D4422V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4422V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4422V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4422V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4422V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4422V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4422V
RELAY REED SPST 1A 24V datasheet.pdf
SLIT .5MM INSERT TYPE FOR E3Z-T datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=300M datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN CAP FOR 2K-2E-2L RCPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf