Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F11R0V
ERJ-PA3F11R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F11R0V
Brief Description
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F11R0V.pdf
Availability of ERJ-PA3F11R0V
QUANTITY
ERJ-PA3F11R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F11R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F11R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F11R0V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F11R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F11R0V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F11R0V
CAP FILM 1UF 10% 25VDC 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf