Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1623V
ERJ-PA3F1623V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1623V
Brief Description
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1623V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1623V
QUANTITY
ERJ-PA3F1623V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1623V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1623V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1623V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1623V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1623V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1623V
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 190PS .050" SLD datasheet.pdf
ADAPTER RJ45-9POS FMALE DB METAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 0.732 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 20POS datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf