Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F21R5V
ERJ-PA3F21R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F21R5V
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F21R5V.pdf
Availability of ERJ-PA3F21R5V
QUANTITY
ERJ-PA3F21R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F21R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F21R5V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F21R5V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F21R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F21R5V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F21R5V
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
ADAPTOR SLOPE 30/60DEG INCLINE datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2.35A 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf