Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F4221V
ERJ-PA3F4221V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F4221V
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F4221V.pdf
Availability of ERJ-PA3F4221V
QUANTITY
ERJ-PA3F4221V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F4221V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F4221V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F4221V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F4221V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F4221V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F4221V
THERMISTOR NTC 3.3K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf