Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F5360V
ERJ-PA3F5360V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F5360V
Brief Description
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F5360V.pdf
Availability of ERJ-PA3F5360V
QUANTITY
ERJ-PA3F5360V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F5360V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F5360V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F5360V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F5360V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F5360V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F5360V
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 28TSSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 40POS 180DEG datasheet.pdf
CONN RCPT SOCKET HSG ASSY 30POS datasheet.pdf
ROTARY SWITCH ADJ datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf