Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J122V
ERJ-PA3J122V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J122V
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J122V.pdf
Availability of ERJ-PA3J122V
QUANTITY
ERJ-PA3J122V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J122V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J122V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J122V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J122V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J122V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J122V
IC ADC 12-BIT MULTIRANGE 24-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FANOUT/BUFF DDR I/II 28SSOP datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf