Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J683V
ERJ-PA3J683V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J683V
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J683V.pdf
Availability of ERJ-PA3J683V
QUANTITY
ERJ-PA3J683V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J683V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J683V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J683V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J683V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J683V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J683V
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN IDC 19POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 10MM datasheet.pdf
LAMP NEON PNL MNT 125V GREEN datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf