Panasonic Electronic Components ERJ-S02F1273X
ERJ-S02F1273X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F1273X
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F1273X.pdf
Availability of ERJ-S02F1273X
QUANTITY
ERJ-S02F1273X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F1273X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F1273X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F1273X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F1273X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F1273X Details Description
Related parts for ERJ-S02F1273X
RES SMD 340 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 900A 200V datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf