Panasonic Electronic Components ERJ-S02F2102X
ERJ-S02F2102X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F2102X
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F2102X.pdf
Availability of ERJ-S02F2102X
QUANTITY
ERJ-S02F2102X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F2102X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F2102X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F2102X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F2102X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F2102X Details Description
Related parts for ERJ-S02F2102X
FUSE 315A 690V 1GKN/50 AR UC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 35A D02 FUSE BLAC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN #0 M6 datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf