Panasonic Electronic Components ERJ-S02F4870X
ERJ-S02F4870X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F4870X
Brief Description
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F4870X.pdf
Availability of ERJ-S02F4870X
QUANTITY
ERJ-S02F4870X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F4870X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F4870X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F4870X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F4870X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F4870X Details Description
Related parts for ERJ-S02F4870X
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3L datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 1A 10UMAX datasheet.pdf
POWER STRIP 42" 15A 7OUT 6'CR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 430MA 830 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 287K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf