Panasonic Electronic Components ERJ-S02F6340X
ERJ-S02F6340X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F6340X
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F6340X.pdf
Availability of ERJ-S02F6340X
QUANTITY
ERJ-S02F6340X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F6340X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F6340X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F6340X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F6340X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F6340X Details Description
Related parts for ERJ-S02F6340X
DIODE SCHOTTKY 40V 3A POWERMITE3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
FEEDWHEEL URETHANE COATED datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10SL BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOX HDR 34POS N3/5 BLK datasheet.pdf