Panasonic Electronic Components ERJ-S03F4321V
ERJ-S03F4321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F4321V
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F4321V.pdf
Availability of ERJ-S03F4321V
QUANTITY
ERJ-S03F4321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F4321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F4321V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F4321V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F4321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F4321V Details Description
Related parts for ERJ-S03F4321V
SHT METAL SCREW PAN PHILLIPS #4 datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 75A 280V PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
RES 10.86 OHM 2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf