Panasonic Electronic Components ERJ-S03J105V
ERJ-S03J105V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03J105V
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03J105V.pdf
Availability of ERJ-S03J105V
QUANTITY
ERJ-S03J105V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03J105V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03J105V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03J105V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03J105V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03J105V Details Description
Related parts for ERJ-S03J105V
WIRE SADDLE LOCK ARROW FR .51" datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf