Panasonic Electronic Components ERJ-S03J224V
ERJ-S03J224V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03J224V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03J224V.pdf
Availability of ERJ-S03J224V
QUANTITY
ERJ-S03J224V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03J224V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03J224V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03J224V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03J224V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03J224V Details Description
Related parts for ERJ-S03J224V
CONN HEADER 17POS .100 SGL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 16PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES 1.29M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf