Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1473V
ERJ-S06F1473V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1473V
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1473V.pdf
Availability of ERJ-S06F1473V
QUANTITY
ERJ-S06F1473V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1473V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1473V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1473V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1473V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1473V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1473V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V OE SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf