Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1502V
ERJ-S06F1502V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1502V
Brief Description
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1502V.pdf
Availability of ERJ-S06F1502V
QUANTITY
ERJ-S06F1502V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1502V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1502V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1502V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1502V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1502V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1502V
CAP CER 39PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO MONO AB MIC 4USMD datasheet.pdf
HEADER 17POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES 240 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf