Panasonic Electronic Components ERJ-S06F2000V
ERJ-S06F2000V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F2000V
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F2000V.pdf
Availability of ERJ-S06F2000V
QUANTITY
ERJ-S06F2000V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F2000V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F2000V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F2000V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F2000V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F2000V Details Description
Related parts for ERJ-S06F2000V
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets and Male Pins 2, 2 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP 4T SLD SHORT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN PLUG datasheet.pdf
6,8UF 100V 5X11 datasheet.pdf