Panasonic Electronic Components ERJ-S06F2200V
ERJ-S06F2200V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F2200V
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F2200V.pdf
Availability of ERJ-S06F2200V
QUANTITY
ERJ-S06F2200V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F2200V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F2200V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F2200V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F2200V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F2200V Details Description
Related parts for ERJ-S06F2200V
CAP TANT 680UF 10V 20% 3024 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 3.5MM VERT GN datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23.7 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 192POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 560VDC RAD datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
14-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf