Panasonic Electronic Components ERJ-S06F4752V
ERJ-S06F4752V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F4752V
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F4752V.pdf
Availability of ERJ-S06F4752V
QUANTITY
ERJ-S06F4752V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F4752V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F4752V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F4752V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F4752V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F4752V Details Description
Related parts for ERJ-S06F4752V
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 490MA 2.21 OHM datasheet.pdf
BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTOPIPE VERTICAL LIGHTPIPE.250" datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf