Panasonic Electronic Components ERJ-S08F24R0V
ERJ-S08F24R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F24R0V
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F24R0V.pdf
Availability of ERJ-S08F24R0V
QUANTITY
ERJ-S08F24R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F24R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F24R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F24R0V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F24R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F24R0V Details Description
Related parts for ERJ-S08F24R0V
DIODE GEN PURP 100V 1A SMB datasheet.pdf
TUBING PTFE .013" ID 100' CLR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
72"STAINLESS STEEL BRAIDED HOSE datasheet.pdf
RES 786K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf