Panasonic Electronic Components ERJ-S12F1430U
ERJ-S12F1430U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F1430U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F1430U.pdf
Availability of ERJ-S12F1430U
QUANTITY
ERJ-S12F1430U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F1430U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F1430U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F1430U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F1430U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F1430U Details Description
Related parts for ERJ-S12F1430U
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
REGULATOR 12/24V-9V 5A SIP HORZ datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 13.4MHZ 24QFN datasheet.pdf