Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3242U
ERJ-S12F3242U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3242U
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3242U.pdf
Availability of ERJ-S12F3242U
QUANTITY
ERJ-S12F3242U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3242U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3242U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3242U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3242U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3242U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3242U
CONNECTOR HEADR 60POS SOLDR HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP FILM 3000UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 94MM datasheet.pdf
LED SUP CC/CV AC/DC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
25P M R/A 370 CLIP 4-40 830PF datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 2.0 8 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf