Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4702U
ERJ-S12F4702U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4702U
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4702U.pdf
Availability of ERJ-S12F4702U
QUANTITY
ERJ-S12F4702U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4702U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4702U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4702U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4702U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4702U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4702U
IC DELAY LINE 10TAP 75NS 14DIP datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HFP37H/AE37M/X datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3.3K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
SENSOR TRANS TRANSM OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 33POS datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RCA COAX LOOP PLG W/BNC MNTR datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf