Panasonic Electronic Components ERJ-S12F4703U
ERJ-S12F4703U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F4703U
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F4703U.pdf
Availability of ERJ-S12F4703U
QUANTITY
ERJ-S12F4703U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F4703U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F4703U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F4703U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F4703U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F4703U Details Description
Related parts for ERJ-S12F4703U
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
SWITCH DIP 3POS SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.96MM RT ANG T datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.7A 160 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf