Panasonic Electronic Components ERJ-S12F8250U
ERJ-S12F8250U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F8250U
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F8250U.pdf
Availability of ERJ-S12F8250U
QUANTITY
ERJ-S12F8250U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F8250U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F8250U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F8250U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F8250U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F8250U Details Description
Related parts for ERJ-S12F8250U
RES SMD 620 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"250PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
JUMBO UTILITY HOOK 1HOOK 4STRIPS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PNL MNT 110V WHITE 5MM datasheet.pdf