Panasonic Electronic Components ERJ-S12F9102U
ERJ-S12F9102U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F9102U
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F9102U.pdf
Availability of ERJ-S12F9102U
QUANTITY
ERJ-S12F9102U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F9102U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F9102U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F9102U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F9102U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F9102U Details Description
Related parts for ERJ-S12F9102U
CONN HEADER VERT 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf