Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3481U
ERJ-S14F3481U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3481U
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3481U.pdf
Availability of ERJ-S14F3481U
QUANTITY
ERJ-S14F3481U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3481U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3481U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3481U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3481U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3481U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3481U
IC SUPERVISOR MPU 4.64V 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
C-GRID DRSW TH HDR. 2CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEADBAND datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF5%275VAC RADIAL datasheet.pdf