Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3921U
ERJ-S14F3921U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3921U
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3921U.pdf
Availability of ERJ-S14F3921U
QUANTITY
ERJ-S14F3921U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3921U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3921U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3921U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3921U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3921U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3921U
IC ADC SMPL 14BIT 6MSPS 36-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN JACK MONO 3.5MM HORIZON datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1BKN/75 AR CU datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 550MA 516 MOHM datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 6POS 3' datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
47UF 100V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf