Panasonic Electronic Components ERJ-S14F5492U
ERJ-S14F5492U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F5492U
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F5492U.pdf
Availability of ERJ-S14F5492U
QUANTITY
ERJ-S14F5492U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F5492U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F5492U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F5492U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F5492U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F5492U Details Description
Related parts for ERJ-S14F5492U
CONN EDGE DUAL .156 PCB 36POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 72V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
2.0MM 10CKT CABLE HOLDER datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/4"-48" BLACK datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R032MP-5,0C1-2 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf