Panasonic Electronic Components ERJ-S14J392U
ERJ-S14J392U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J392U
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J392U.pdf
Availability of ERJ-S14J392U
QUANTITY
ERJ-S14J392U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J392U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J392U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J392U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J392U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J392U Details Description
Related parts for ERJ-S14J392U
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 26A TO-3P datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.32V SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XBD COLOR RED datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM datasheet.pdf