Panasonic Electronic Components ERJ-S14J682U
ERJ-S14J682U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J682U
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J682U.pdf
Availability of ERJ-S14J682U
QUANTITY
ERJ-S14J682U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J682U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J682U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J682U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J682U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J682U Details Description
Related parts for ERJ-S14J682U
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5V 16MHZ OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED BAY T-3 1/4 RED 630NM 28V datasheet.pdf